בטיחות בבית לגיל השלישי

בטיחות בבית

כאשר אנחנו צעירים ללא ילדים, תשומת הלב לבטיחות בבית נמוכה. אנחנו מחפשים מקום נעים, זולה נחמדה, מרפסת לתלות ערסל וליהנות. אין חשש מנפילות, החלקה ועליית מדרגות.

מה שרלוונטי בצעירותנו, משתנה כלאחר יד ברגע בו גילינו שאנחנו הופכים להיות הורים. אנחנו מבינים שיש לנו אחריות על בטיחותו של הרך הנולד, ולכן מתחילים לבדוק את מצב הבטיחות הבית. מיד רוכשים מנעולים למגירות, פקקים לחשמל וגדר לגרם המדרגות.

המטרה שלנו היא להגן על הרך הנולד. אנחנו עושים הכל על מנת למנוע  פציעה, ולכן אנו נוקטים באופן מידי באמצעי בטיחות לבית ברמה הגבוהה ביותר, ללא פשרות.

כך קורה גם בהגיענו לגיל השלישי. אנחנו רוצים להמשיך לחיות את חיינו, באיכות החיים בה הורגלנו, תוך מזעור מכשולים ומקומות המיועדים לתאונות. לכן גם בגיל השלישי עלינו לשמור על בטיחות הבית. בריאותנו חשובה לפחות כמו בריאות נכדינו וילדנו.

לפעמים לא כל כך נעים לנו להודות שאנחנו פוחדים להיכנס למקלחת לבד, מהחשש שנחליק. אז אנחנו מוותרים על מקלחת על בסיס יום יומי. זאת דוגמא אחת לוויתורים שאנחנו עושים לעצמנו, מהחשש ליפול, להחליק ולהיפגע. בתכלס, אין סיבה!

יש כל כך הרבה פתרונות נוחים ועזרים יעילים שיעזרו לנו לבצע את הפעולות שבצענו עד לא מזמן, ללא חשש לביטחונינו. זה דורש מאיתנו להבין מה נחוץ לנו לבטיחות בבית. למשל במקלחת ניתן להוסיף מאחזי יד, כך נוכל להרגיש בטוחים ולהימנע מהחלקה. או לשים ליד המיטה הליכון, בעזרתו נרגיש הרבה יותר בטוחים,

גם במידה וקמנו קצת מסוחררים. ההליכון מייצר לנו ביטחון ויציבות. במידה ונרצה לצאת לטייל עם הנכדים או עם עצמנו, לנשום אוויר ולשמור על הכושר הגופני, נעזר במקל כיסא שיהיה מונח בסמוך לדלת. כמו שאמרה בתיה עוזיאל ז"ל ,"הכינותי מבעוד מועד".

נכון, לארגן את בטיחות הבית כך שנרגיש מוגנים אך לא מוגבלים, דורש תכנון וחשיבה. הבשורה הנפלאה היא, שאנחנו לא לבד. יש מי שחשב עבורנו ויודע לייעץ ולהתאים לנו את העזרים הדרושים לנו. כך שנוכל להמשיך להנות עם הנכדים, החברים ועם עצמנו  לאורך שנים – בריאים.

למעשה כל מה שנדרש מאיתנו, על מנת לחיות את חיינו בהתאם לחלומות שלנו, ובאיכות החיים שהורגלנו אליה, הוא לשמור על בטיחות בבית. כך בעצם אנחנו מגינים על עצמנו. אבזור החדרים בעזרים הקיימים של חברת Gopapa , מבטיחים לנו שקט וביטחון. זה בעצם כל מה שאנחנו מבקשים לא?

אנחנו מאחלים לעצמנו יום יום: בריאות טובה, שמחה, שקט ומשמעות.

בטיחות בבית = איכות חיים = Gopapa

דילוג לתוכן